Rekonstrukce.cz logo
Jak namontovat umyvadlo
Lokace:
Autor rekonstrukce:

Foto: Lowes


Zásadním trendem poslední doby jsou umyvadla na desku. Ceny jsou vyšší, ale za trendy design se platí. Ovšem většina lidí si pořídí klasické keramické, které se zavěsí na stěnu. Plno z nás si toto uchopení provede svépomocí.

Jak na to:

Co budete potřebovat: kladivo, důlčík, vodováha, metr, vrtačka, silikon a sadu maticových klíčů
Tajný tip – nemáte-li vodohávu využijte váš mobil více zde.

Začínáme tím nejzákladnějším. Jak mít umyvadlo vysoko. Klasika je 85 centimetrů nad zemí. Samozřejmě nezapomínejte na potřeby dětí nebo starších lidí. Tomu přizpůsobte výšku. Dalším krokem je vyvrtat otvory. Přesněji rovnoměrný trojúhelník s odpadem. Rovnováhu si změřte pomocí vodováhy. Dále přichází na scénu důlčík, který použijete na označení dírek. Zde pozor na tlak, který použijete na obkládačku. Hrozí prasknutí. Po vyvrtání vsuňte hmožděnky a díky maticovému klíči zašroubujte přiložené vrutošrouby. Ze zdi má nyní správně vykukovat pouze metrický závit.

Nedílnou součástí instalace je montáž baterie. Tedy naneste na stěnu u umyvadla sanitární silikon nebo profil z gumy. Díky tomu nebude docházet k pnutí materiálu.

Během umísťování umyvadla dbejte pozornosti na rovnoměrné utahování šroubů. Pomůže neustále podpírání umyvadla ideálně vaším partnerem. Na konci díky vodováze zkontrolujte správné zavěšení.

Už se blížíme do finále. Nyní využijete převlečné matice. Díky nim přišroubujete flexibilní hadice na rohové ventily. Pomocí manuálu od dodavatele/výrobce namontujte excentrické táhlo.

Jako poslední krok je montáž sifónu. Zde je potřebná vytlačovací pistole. Naneste silikon do spáry a pomocí stěrky odstraňte přebytečný silikon.

Čtěte více: Jak na malou koupelnuPůjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
Jak na montáž vodovodní baterie
29. 8. 2018|
45 metrů čtverečních velký byt z Nuslí
25. 9. 2018|
Koupelna v moderním stylu s kamennými prvky - vana z litého mramoru
8. 8. 2018|