Rekonstrukce.cz logo
Moderní betonové stěrky v koupelnách? Ano, ale rozhodně vsaďte na kvalitu a reference!
Lokace:
Autor rekonstrukce:

Pokud plánujete použít moderní stěrky do namáhaných prostor, jako jsou  koupeleny či kuchyně, je důležité myslet nejen na krásný design, ale zejména na to, aby stěrky byly funkční a praktické. Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná dokonce i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu,kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je dokonce schopna na rozdíl od cementových stěrek překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.Základní pravidlo, které je nutno dodržovat při výběru vhodných stěrek do koupelen:

Velká část stěrek nabízených na českém trhu je realizována z materálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, což je obrovská chyba. Tyto koupelny jsou pěkné bohužel pouze po dokončení. Sami výrobci těchto materiálů je nedoporučují používat do míst
s výskytem vody, což se na nich časem podepíše. Zalakovaná plocha sice odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení stěny na podlahu, nebo pokud stěrka praskne.
Žádný těsnicí tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane držet, začne voda vzlínat pod zalakovanou vrstvu. Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. Výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny. Materiály obsahující cement nejenže sají vodu, ale jsou také křehké, a proto často vznikají v povrchu prasklinky, do kterých následně zatéká voda - a neštěstí je na světě. Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxydu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud  se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou. V tomto případě se opravdu vyplatí vsadit na kvalitu a reference, pokud použijete nevhodnou cementovou stěrku, následná oprava koupelny se vám mnohonásobně prodraží.

Společnost Němec se zabývá realizací luxusních moderních povrchů již více než dvacet let, a to jak v České republice, tak v zahraničí. V portfoliu společnosti jsou nejmodernější technologie povrchů a stěrek, jako jsou Imitace betonu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth. 

www.nemec.eu


     


Půjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
Jakou zvolit podlahovou krytinu do kuchyně?
15. 9. 2018|
Jak namontovat umyvadlo
21. 8. 2018|
Uskladněte si vaše přebytečné věci do skladu, navíc s odvozem zdarma
2. 10. 2022|