Rekonstrukce.cz logo
Moderní betonové stěrky v koupelnách? Ano, ale rozhodně vsaďte na kvalitu a reference!
Lokace:
Autor rekonstrukce:

Pokud plánujete použít moderní stěrky do namáhaných prostor, jako jsou  koupeleny či kuchyně, je důležité myslet nejen na krásný design, ale zejména na to, aby stěrky byly funkční a praktické. Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná dokonce i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu,kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je dokonce schopna na rozdíl od cementových stěrek překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.Základní pravidlo, které je nutno dodržovat při výběru vhodných stěrek do koupelen:

Velká část stěrek nabízených na českém trhu je realizována z materálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, což je obrovská chyba. Tyto koupelny jsou pěkné bohužel pouze po dokončení. Sami výrobci těchto materiálů je nedoporučují používat do míst
s výskytem vody, což se na nich časem podepíše. Zalakovaná plocha sice odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení stěny na podlahu, nebo pokud stěrka praskne.
Žádný těsnicí tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane držet, začne voda vzlínat pod zalakovanou vrstvu. Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. Výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny. Materiály obsahující cement nejenže sají vodu, ale jsou také křehké, a proto často vznikají v povrchu prasklinky, do kterých následně zatéká voda - a neštěstí je na světě. Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxydu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud  se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou. V tomto případě se opravdu vyplatí vsadit na kvalitu a reference, pokud použijete nevhodnou cementovou stěrku, následná oprava koupelny se vám mnohonásobně prodraží.

Společnost Němec se zabývá realizací luxusních moderních povrchů již více než dvacet let, a to jak v České republice, tak v zahraničí. V portfoliu společnosti jsou nejmodernější technologie povrchů a stěrek, jako jsou Imitace betonu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth. 

www.nemec.eu


     


Půjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
Obývací pokoj s brazilskou žulou
25. 8. 2018|
Jak na malou koupelnu
20. 8. 2018|
Nové multifunkční centrum Vlasty Buriana v Liberci
11. 9. 2018|