Rekonstrukce.cz logo
Největší vertikální zahrada v Česku. Najdete ji nově v Karlíně!
Lokace: Praha, Česká republika
Autor rekonstrukce:

Vytvoření rozsáhlé vertikální zahrady na fasádě unikátní budovy AFI Karlín, bylo v našich klimatických podmínkách velkou výzvou.

"Vertikální zahrady jsou živý organismus, vyvíjí se průběžně v čase, v tom je také jejich kouzlo a krása. Příští rok budou vypadat zase jinak, budou bohatší, košatější, vytvoří souvislé zelené pásy rostlin" říká majitel společnosti Němec s.r.o. Josef Němec.

Celý projekt byl nesmírně náročný, rostliny se začaly sázet již v létě 2017, kdy ještě nebylo možné spustit automatické zavlažování a bylo nutné celé loňské léto zavlažovat zahrady manuálně, což vyžadovalo ohromné množství práce.

Závlahu zeleně nyní samozřejmě zajišťuje inteligentní zavlažovací systém, který hlídá množství vody v systému a automaticky ji podle potřeby dopouští.


Unikátní srovnání půjček na rekonstrukci - ZDE


Pro tento jedinečný projekt jsme se rozhodli použít námi patentovanou konstrukci vertikální kaskádové zahrady, která funguje na principu samozavlažovacích květináčů. Voda se napouští z horního patra – jakmile hladina v truhlíku pod květináči stoupne do potřebné výšky, teče pomocí přepadů dolů, do nižších pater. Pouze v přízemí je voda pro závlahu napojena na kanalizaci. Je to náš vlastní patentovaný systém, který je velmi jednoduchý a velmi efektivní.  Velkou výhodou je take jednoduchý následný servis a případně i výměna rostlin.


Další rekonstrukce najdete zde

Zdroj: Němec
Půjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
Dům s tajnou zahradou
6. 8. 2018|
Jak ochránit stěnu za kuchyňskou linkou
30. 9. 2018|
5 rad jak začít s rekonstrukcí
7. 8. 2018|