Rekonstrukce.cz logo
Jaký zvolit styl koupelny
Lokace:
Autor rekonstrukce:

Není koupelna jako koupelna. Ať už je malá nebo velká, vždy bude místem odpočinku a relaxace po dlouhém a náročném dni. Proto by měla být navržena tak, aby byla nejen funkční, ale také, aby navazovala příjemné pocity. Nabídka stylů koupelen je poměrně široká, a tak záleží na vkusu každého z nás, jak si ji zařídí. Můžete se inspirovat moderní koupelnou z Brna

V dnešní době je poměrně oblíbený skandinávský styl jak v životním stylu, tak i v bytových doplňcích a zařízení obytných místností, proto se jako jasná volba nabízí zrekonstruování koupelny ve skandinávském stylu, který se vyznačuje jednoduchostí, čistotou designu a přírodními motivy. Pokud na vás tento styl působí stroze až studeně, a přesto se nechcete vzdát přírodního motivu, nabízí se vám přírodní styl koupelny, který prostřednictvím přírodních dekorů a materiálů působí tepleji a útulněji, zejména když koupelnu doplníte o vlhkomilné rostliny. 

Nějaký ten rok se ve stylu interiéru drží i provensálský styl, tak proč si ve stejném stylu nevybudovat i koupelnu? Provence je spojeno s francouzským venkovem, který se vyznačuje krémovou až šedivou barvou, ale i odstínem bílé a lehce mořeného dřeva. I zde nesmí chybět přírodní materiály a na doplňcích motiv levandule. Výhodou těchto tří stylů koupelny je jejich jednoduchá vzájemná proměna, kterou lze docílit pouze výměnou koupelnových doplňků.
Romantici si oblíbí zařízení koupelny v romantickém stylu, pro který jsou typické zdobné motivy až v retro stylu, oblé tvary (zejména vana na nožičkách) a bílá barva. Doplnit ji lze několika svíčkami a doplňky s motivy květin, zejména růží. Květiny mohou být také na obkladech. 

Výše uvedené styly jsou na barevné provedení docela strohé. Avšak proč nevnést do koupelny trochu veselosti, což potěší zejména děti. Barevných obkladů se na trhu nachází nepřeberné množství, tudíž k zařízení barevné koupelny nic nebrání. A nebojte, nebude to návrat do socialismu. 
Máta malou koupelnu? Zde je návod jak vyzrát nad prostorem

Půjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
Jak namontovat umyvadlo
21. 8. 2018|
Hostivařský byt
26. 9. 2018|
Pražský byt původem z Barcelony
27. 9. 2018|