Rekonstrukce.cz logo
Jak namontovat kuchyňskou pracovní desku
Lokace:
Autor rekonstrukce:

 V této rubrice nabízíme nápady na rekonstrukci vaší kuchyně. Rekonstrukce kuchyně se neobejde bez nové kuchyňské linky, a tedy i pracovní desky, která trpí mechanickým opotřebením a vlhkostí prostředí, přičemž její výměnu zvládne každý.

Kuchyňskou pracovní desku si můžete nechat nařezat u truhláře, případně zajít do některého z hobby marketů, ve kterých nabízejí pracovní desky z různých materiálů (dřevo, plast, dýhované dřevotřísky) s různými povrchovými dekory. Zároveň si v nich můžete nechat desku dle potřeb přiříznout a vyřezat do ní otvor na zapuštění kuchyňského dřezu a varné desky. Je tedy nutné předem znát rozměry nejen kuchyňské pracovní desky, ale i spotřebičů a dalšího kuchyňského sortimentu. Využitím těchto služeb si ušetříte spoustu práce a na vás zůstane pouze samotná výměna pracovní desky.
V prvé řadě je nutné odmontovat starou pracovní desku. To vyžaduje odmontování sifonu, které vám umožní vyjmutí dřezu a následně i pracovní desky, která je vespod ke kuchyňské lince připevněná několika šrouby. Po jejím odstranění přichází na řadu instalace pracovní desky nové. Pokud jsou stěny kuchyně šikmé, bude nutné kuchyňskou desku na místě ještě přiříznout. Postup je následující: přiložte desku ke stěně, vezměte dřevěný špalík a posunujte ho podél zdi, zároveň podle něho kreslete na pracovní desku čáru. Co přebývá, odřežte. Veškeré „řezné rány“ je potřeba ošetřit proti vlhkosti nanesením sanitárního silikonu a jeho rozetřením pomocí měkké (japonské) stěrky, přičemž se to týká i vyřezaných otvorů pro dřez a varnou desku.

Nyní přichází na řadu samotná montáž kuchyňské pracovní desky, která vyžaduje pevné spojení spodních kuchyňských dvířek a jejich srovnání podle vodováhy. Pokud tomu tak je, položí se na ně pracovní deska, která se k nim pomocí kovových úhelníků, případně nábytkových svorek, připevní. Jestliže kuchyňská deska pokračuje za roh, je nutné obě desky spojit v 90 stupních úhlu, což lze vyřešit šikmým řezem na obou deskách v úhlu 45, případně spojovacím profilem. 
Na závěr se do nové kuchyňské pracovní desky zasadí kuchyňský dřez (s následným napojením na sifon), varná deska a případně i vodovodní baterie. Spáry mezi pracovní deskou a stěnou se olištují. Nosný profil se přiloží těsně ke stěně, přišroubuje se k pracovní desce a opatří se krycím (ozdobným) profilem. Konce lišty se uzavřou tvarovými profily.
Jak správně vybrat kuchyň do malého bytu - čtěte ZDE

 

Hledáte srovnání půjček na rekontrukci? Zde je přehled těch TOP


Jakou zvolit podlahovou krytinu do kuchyně?Půjčka na bydlení
Dopřejte si podobnou rekonstrukci
od 1400 Kč měsíčně
Zjistěte, kdo vám půjčí nejvýhodněji
Chci vědět více!
Další povedené rekonstrukce
45 metrů čtverečních velký byt z Nuslí
25. 9. 2018|
Jak správně vybrat kuchyň do malého bytu
12. 9. 2018|
Kuchyně v moderní stylu, světla nad ostrůvkem z foukaného hutního skla
9. 8. 2018|